Wkrótce ruszają nowe nabory ogólnokrajowe w ramach dotacji UE!

10.05.2018 Dotacje Unijne
Oceń 5.00/5 (1)

Przedsiębiorcy z całej Polski mają szansę pozyskać wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, a także na wdrażanie innowacji. Już 28.05 rusza nabór na wnioski.

Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój 2.1.


Kto i kiedy może skorzystać z konkursu? 

Konkurs adresowany jest przedsiębiorcom z całej polski. Wypełnione wnioski ze wszytskimi niezbędnymi załącznikami należy wysyłać od  28.05 do  6.07.2018 r. 
 

Na co należy przeznaczyć środki?

Dofinansowanie przeznaczone jest na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług.Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy technicznej oraz koszty doradztwa i równorzędnych usług wykorzystywanych na potrzeby projektu, a także koszty zakupu materiałów i produktów związanych bezpośrednio z realizacją projektu.

 

Poziom dofinansowania do 70% 

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów dla niniejszej rundy aplikacyjnej wynosi 350 000 000,00 PLN, w tym 60 000 000 PLN dla projektów zlokalizowanych w województwie mazowieckim oraz 290 000 000 PLN dla projektów zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie.

 


Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

 

 

Wdrażanie innowacji przez MŚP, Polska Wschodnia 1.3.1

Kto i kiedy może skorzystać z konkursu? 

W konkursie mogą brać udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w ponadregionalnych kooperacjach. Wnioski przesyłać można od 29.05 - 31.07.2018 r. 

 

Na co należy przeznaczyć środki?

stworzenie innowacyjnych w skali kraju produktów związane z wdrożeniem własnych lub nabytych wyników prac B+R, na co składają się takie działania, jak: analiza rynku i przygotowanie niezbędnej dokumentacji wdrożeniowej, objęcie ochroną patentową, zakup, montaż i uruchomienie maszyn, linii produkcyjnych lub technologicznych.

 

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków udostępnionego na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Poziom dofinansowania: max 85%

W ramach poddziałania 1.3.1 POPW możliwości dofinansowania podlegają projekty realizowane na terytorium makroregionu Polski Wschodniej dotyczące inwestycji początkowej i prowadzące do stworzenia innowacyjnych (przynajmniej na poziomie kraju) produktów (wyrobów lub usług) poprzez wdrożenie (własnych lub nabytych) wyników prac B+R.

 


Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

 

 

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies