Najczęstsze błędy przy zakładaniu spółki z o.o. w sposób tradycyjny

23.12.2016 Prowadzenie działalności
Oceń 5.00/5 (2)

Jeśli rejestrujesz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – niezależnie od tego, czy robisz to w formie tradycyjnej, czy elektronicznej – pamiętaj, żeby przygotować odpowiednio wcześniej wszystkie wymagane dokumenty, dokonać opłat itd. Starannie wypełniaj wnioski, sprawdź poprawność danych kilka razy. Nawet drobny błąd może spowodować, że wniosek zostanie zwrócony, co wydłuży proces rejestracji Twojej firmy. Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Najczęstsze błędy przy zakładaniu spółki z o.o. w sposób tradycyjny :

 

 

Sprawdź, czy do formularza rejestracyjnego dołączyłeś wszystkie wymagane załączniki. Szczegółowe informacje o tym, jakie załączniki powinieneś złożyć, znajdziesz w artykule Jak zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tradycyjny?

 

 

W polu wniosku dotyczącym sposobu reprezentacji spółki, przepisz zasady jej reprezentacji wskazane w akcie notarialnym. Zwróć uwagę, aby podać kompletną informację z uwzględnieniem sposobu reprezentacji w przypadku jednoosobowego zarządu.

 

 

Pamiętaj, aby przed złożeniem wniosku wnieść obowiązkowe opłaty (opłata sądowa – 500zł, ogłoszenie w Monitorze Sądowym – 100 zł) a do formularzy rejestracyjnych dołączyć dowód wpłaty! Inaczej wniosek nie będzie rozpatrzony. 

 

 

Przed rejestracją warto sprawdzić, czy żaden z członków zarządu nie jest notowany w Krajowym Rejestrze Karnym. Możesz to sprawdzić przez internet albo tradycyjnie, składając wniosek.

 

 

Pamiętaj, że liczba deklarowanych we wniosku numerów PKD działalności gospodarczej nie może wynosić więcej niż dziesięć pozycji, w tym jeden przedmiot przeważającej działalności na poziomie podklasy. Kody powinny być zgodne z przedmiotem działalności Twojej firmy określonym w umowie spółki. Zwróć uwagę, że niektóre PKD (np. działalność bankowa czy ubezpieczeniowa) nie mogą być wykonywane w formie spółki z o.o. 
Więcej na temat PKD dowiesz się z naszego artykułu.

 

 

Dopilnuj terminów! Pamiętaj, że czas od zawiązania spółki do jej rejestracji nie może przekroczyć 6 miesięcy. Po tym terminie spółka ulega rozwiązaniu i konieczne jest ponownie zawarcie umowy spółki.

 

 

Wniosek o wpis spółki do KRS składasz w sądzie rejonowym właściwym ze względu na siedzibę spółki, np. dla spółki z siedzibą w Malborku jest to sąd rejonowy w Gdańsku. 

 

 

 

źródło : https://www.biznes.gov.pl

#Ikonto Biznes #Pakiet Kredytowy

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies