Dropshipping - genialny pomysł na łatwy biznes dla każdego!

05.03.2018 Zakładanie działalności
Oceń 5.00/5 (2)
Ekspert
Marzena Szczegielniak specjalista ds. marketingu
firma: RedCart.pl
Napisz do eksperta

Napisz do eksperta
Marzena Szczegielniak

Określ temat i opisz czego chcesz dowiedzieć się od eksperta.
Odpowiedź zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

 
 

Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałbyś pracować bez wychodzenia z domu? Myślałeś kiedykolwiek o własnym biznesie? Mamy dla Ciebie nowoczesny sposób na zarabianie w Internecie. Nie musisz mieć dużo wolnego czasu, ani być żadnym ekspertem. Nie kosztuje to wiele. Nie wymaga rezygnacji z pracy i podejmowania ryzyka finansowego. Dowiedz się na czym polega dropshipping i dlaczego jest to rozwiązanie wygodne dla każdego.

Co to jest dropshipping?
 

Dropshipping to model sprzedaży internetowej dla osób, które chcą otworzyć własny sklep internetowy. W uproszczeniu dropshipping polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru do klienta z e-sklepu na dostawcę -  hurtownię lub producenta.

 

Sklep internetowy w dropshipping zatowarowuje się tylko wirtualnie, co jest możliwe m.in. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Eliminuje to potrzebę prowadzenia magazynu oraz zajmowania się realizacją zamówień. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe. Bez dużych kosztów, bez dużego wysiłku, bez ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem. Jeśli jesteś zainteresowany/a otworzeniem własnego sklepu w Internecie niewielkim kosztem i chcesz się dowiedzieć dlaczego warto postawić na dropshipping - przeczytaj dalszą część artykułu.

 

 

Sklep internetowy bez kupowania towaru

ważne
W dropshipping nie musisz mieć gigantycznego budżetu na start, bo nie wydajesz pieniędzy na towar. Brak inwestycji w produkty do e-sklepu niweluje ryzyko finansowe pozostania z niesprzedanym asortymentem.

Skąd bierzemy produkty na sprzedaż? Produkty wybieramy z hurtowni, które oferują szeroki asortyment w różnych branżach - m.in. dziecięca i zabawkarska, kosmetyczna, odzieżowa, erotyczna. Zapewniają one możliwość sprzedaży dużej ilości różnorodnych towarów od ręki. W dropshippingu płacimy za pojedyncze zamówienia, dopiero w momencie sprzedania produktów w naszym e-sklepie. Daje to nam pewność zysku i duże poczucie bezpieczeństwa prowadzonej działalności. Zarabiamy na nałożonej przez nas marży.

 

 

Sklep internetowy bez wysyłania produktów
 

Klient składa zamówienie w Twoim sklepie internetowym, a Ty przekazujesz je do dostawcy. Następnie hurtownia wysyła produkt bezpośrednio do klienta, co skutkuje krótszym czasem dostarczenia zamówionego przedmiotu. Jako właściciel sklepu internetowego nie zajmujesz się więc przygotowaniem produktów do wysyłki, pakowaniem, ani wysyłką towaru do klienta.

 

ważne
Dropshipping - sklep bez inwestowania w towar, bez jego magazynowania i wysyłania do klienta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest polecany początkującym sprzedawcom. Dlaczego? Mamy tutaj niskie koszty początkowe i dużą oszczędność czasu.

- Dropshipping to przede wszystkim duży komfort dla sprzedawcy w sklepie internetowym, który nie zajmuje się wysyłką sprzedanych produktów, ani obsługą logistyczną magazynu. Taki e-sklep można prowadzić z domu lub jakiegokolwiek innego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do Internetu. Na taki e-biznes może pozwolić sobie każdy. A co najważniejsze w dropshipping nie inwestujemy dużych pieniędzy na start - odpadają tutaj stałe koszty zatowarowania e-sklepu i bieżące wydatki związane z wynajmem, prowadzeniem magazynu i ewentualnym zatrudnieniem pracowników - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

 

GŁÓWNE KORZYŚCI W DROPSHIPPING


Na dropshipping stać każdego
Bardzo duża liczba młodych przedsiębiorców, która chce rozpocząć sprzedaż w Internecie boryka się z problemem, jakim jest brak wystarczających środków na zgromadzenie w e-sklepie odpowiedniej ilości towaru. Koszty prowadzenia firmy są tutaj ograniczone do minimum. Otwieramy własny sklep online nie zamrażając gotówki w produktach. Nie ponosimy kosztów obsługi logistycznej. Na dropshipping stać każdego. Wystarczy kilkaset złotych, aby wystartować ze sprzedażą w e-sklepie.W dropshipping sprzedajesz gdziekolwiek jesteś
Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie wynajmujesz magazynu, nie zajmujesz się jego logistyką, nie realizujesz - nie pakujesz ani nie wysyłasz zamówień. Taki biznes możesz prowadzić w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu.W dropshippingu masz mniej na głowie
W dropshippingu masz zdecydowanie mniej obowiązków niż w tradycyjnym modelu sprzedaży internetowej. Jeśli e-sklep jest zintegrowany z hurtownią - aktualizacja stanów magazynowych i cen odbywa się automatycznie. Dostawca - hurtownia lub producent realizuje zamówienia za Ciebie. W dodatku wiele hurtowni wyręczy Cię również w obsłudze posprzedażowej klienta - zajmując się zwrotami, jak i reklamacjami produktów. Hurtownie zobowiązują się także do personalizowania przesyłek dla klientów. Do pakowania sprzedanych przez Ciebie produktów mogą używać specjalnej taśmy reklamowej, dołączać dla klienta przygotowane przez Ciebie liściki, materiały reklamowe, czy rabaty. Co więcej, niektórzy z dostawców dropshippingowych drukują nawet dowody sprzedaży wysyłane w formie elektronicznej przez e-sklepy.
 

Jakie obowiązki ma właściciel e-sklepu?


Sprzedawcą produktów jest e-sklep, a więc to na nim co do zasady ciąży obowiązek wystawienia paragonu dla klienta oraz obsługa posprzedażowa - realizacja prawa do zwrotu towaru w wyniku odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Jednak wiele hurtowni dropshippingowych zobowiązuje się również do pełnej obsługi posprzedażowej, która obejmuje obowiązki wynikające z rozpatrzenia zwrotów, wymian i reklamacji. Sprzedawca zajmuje się przekazywaniem zamówień do hurtowni razem z danymi potrzebnymi do ich realizacji (m.in. adresem klienta, informacją o formie wysyłki). Niezbędnym zajęciem sprzedawcy jest również kontakt z klientem, promowanie e-sklepu oraz sprzedawanych produktów i pozyskiwanie nowych klientów. Najlepsze hurtownie dropshippingowe oferują gotowe materiały marketingowe do wykorzystania w sklepie internetowym - wysokiej jakości  zdjęcia, opisy produktów czy filmy video wprost od producenta towaru. Dziś oprócz ceny, istotną rolę w pozyskiwaniu klienta odgrywa atrakcyjność i zróżnicowanie oferty,  skuteczna promocja w sieci, szybka wysyłka, profesjonalna obsługa klienta i serwis posprzedażowy. W modelu dropshipping mamy więc łatwą możliwość uzyskania przewagi wśród konkurencji, skupiając się właśnie na tych obszarach.Dropshipping jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem na prowadzenie e-sklepu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to biznes niewymagający żadnego wkładu pracy.

 

Zadowolony klient

 

Twój klient niczego nie traci. Pamiętaj, że w jego świadomości paczka zawsze zostaje wysłana z Twojego e-sklepu. Główną korzyścią w tym modelu współpracy jest czas realizacji zamówienia. Większość hurtowni dropshippingowych pakuje i wysyła towar klientowi zaraz po tym, jak tylko dostanie zamówienie: czas realizacji wysyłki nie jest więc wydłużony, a może nawet zostać skrócony. Dropshipping nie oznacza także wyższej ceny dla klienta: w każdym modelu współpracy występują koszty, które mają wpływ na cenę produktów.

 

 

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

 

Po pierwsze nie musimy już otwierać własnej działalności gospodarczej, aby sprzedawać w sklepie internetowym! Dlaczego? Prawo w Polsce zmienia się na korzyść początkujących przedsiębiorców. Od marca tego roku zgodnie z nowymi przepisami drobna działalność zarobkowa nie będzie wymagała rejestracji, o ile dochody z tej działalności nie przekroczą 1050 zł. Ponadto według wprowadzanej Konstytucji Biznesu, czyli pakietu 5 ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, początkujący przedsiębiorcy skorzystają z tzw. ,,ulgi na start". Ulga na start to zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek ZUS. Podobnie jak w przypadku tzw. „małego ZUS-u”, z „ulgi na start” będą mogły skorzystać osoby fizyczne, które po raz pierwszy rozpoczynają działalność gospodarczą. Przedsiębiorca będzie musiał zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni - jak  jest to obecnie. Ciągle będzie obowiązywał również preferencyjny okres składek tzw. mały ZUS przez okres 24 miesięcy. Nigdy nie było łatwiej wystartować z własnym biznesem.

ważne
Zanim zdecydujesz się na jakieś rozwiązanie, to najpierw je przetestuj i sprawdź, czy spełnia Twoje oczekiwania. Każdy może założyć darmowy, próbny sklep w  RedCart.pl. W przypadku podjęcia decyzji o założeniu sklepu hurtownię, z którą chcemy współpracować można wybrać z pośród tych, z którymi jest już nawiązana współpraca, lub też zlecić wykonanie indywidualnej integracji dla samodzielnie znalezionej hurtowni. Właściciel sklepu internetowego, dzięki integracji z hurtownią z łatwością zarządza swoją sprzedażą z poziomu panelu administracyjnego sklepu.

Spoglądając na zagraniczne rynki - największe platformy e-commercowe na świecie takiej jak Shopify, BigCommerce postawiły na dropshipping, jako łatwy i dostępny dla każdego sposób sprzedaży online. Dropshipping będzie przyszłością w handlu internetowym.  W Polsce wciąż się rozwija i zdobywa zaufanie.Przewiduje się, że sprzedaż online będzie ciągle rosła, a sklepów internetowych będzie wciąż przybywać. A od marca otworzenie własnego biznesu będzie jeszcze łatwiejsze z uwagi na zmiany w prawie - wprowadzenie Konstytucji Biznesu. Okoliczności sprzyjają i zachęcają do spróbowania, które nie wiąże się teraz z dużym wysiłkiem i ryzykiem finansowym. Myślę, że to najlepszy czas, aby spróbować swoich sił. Nigdy nie było łatwiej zacząć przygody z własnym biznesem - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

Integracja z hurtowniami

Dropshipping opiera się na integracji sklepu internetowego z hurtownią. Dzięki automatycznemu importowi danych z pliku hurtowni, e-sklep zyskuje dostęp do setek, a nawet tysięcy pozycji produktowych, którymi może swobodnie zarządzać w swoim e-sklepie, badając jednocześnie popyt rynkowy. Integrację możemy przeprowadzić samodzielnie, co może okazać się wymagającym procesem, lub skorzystać z gotowych i prostych narzędzi dostarczanych przez wyspecjalizowane platformy wdrożeniowe. Korzystając z gotowej integracji możesz nawiązać współpracę z wieloma hurtowniami i dostawcami. Funkcja gotowej, automatycznej  integracji z wybranymi hurtowniami dostępna jest w RedCart.pl.

 

Gotowa integracja ma tą przewagę, że pozwala na szybki i sprawny import zdjęć i opisów, systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych produktów oraz obsługę z poziomu panelu administracyjnego sklepu bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów. Automatyczne aktualizacje stanów magazynowych i cen zapewnią zawsze aktualną ofertę w sklepie oraz dostęp do rzetelnej informacji o stanach magazynowych. Takie aktualizacje odbywają się w Redcart kilka razy na dobę.

 

Co do produktów - wybierasz konkretne kategorie towarów (np. klocki dla dzieci) i określonych producentów. W dowolnej chwili możesz ograniczać lub poszerzać ofertę w swoim sklepie internetowym. Nie martwisz się szukaniem dostawców, wybieraniem produktów, jeżdżeniem po towar. W przypadku początkujących sklepów, które w całości chcą opierać swój sklep na współpracy dropshipping mogą one pobrać wszystkie oferowane przez hurtownię produkty. Ofertę w e-sklepie można oczywiście rozwijać podłączając kolejne integracje z kolejnymi hurtowniami. Wybieramy hurtownię, importujemy zdjęcia i opisy produktów, a kiedy zaczynają spływać zamówienia – przekazujemy je hurtowni w celu realizacji. Na tym właśnie polega dropshipping.

 

Większa szansa sukces


Co zwiększa szanse powodzenia w dropshipping? Szybki i łatwy start, brak obciążających kosztów, przyspieszona wysyłka towaru z pominięciem właściciela e-sklepu docierająca do klienta nawet w ciągu 24 godzin. Sprzedawca swój zaoszczędzony czas może wykorzystać na kontakt z klientami, promocję sklepu i produktów, sprzedaż. Podsumowując, warto jest wystartować ze sprzedażą w modelu dropshipping, zwłaszcza na początku działalności.

ważne

Dropshipping będzie idealny dla osób, które stawiają pierwsze kroki w sprzedaży internetowej. Zarówno dla tych, którzy cenią sobie mobilny tryb życia, lub chcą pracować z domu.

Dlaczego warto wybrać dropshipping?

 

Osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy na temat dropshippingu zapraszamy na grupę na Facebooku.

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies