Szansa dla start-upów! Alior Bank szuka nowych rozwiązań wspólnie z HugeThing.vc

16.03.2017 Zakładanie działalności
Ekspert
Monika Reczek menedżer zespołu R&D
firma: Alior Bank S.A
Napisz do eksperta

Napisz do eksperta
Monika Reczek

Określ temat i opisz czego chcesz dowiedzieć się od eksperta.
Odpowiedź zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

 
 

Na początku 2017 roku ruszyła rekrutacja do programu akceleracyjnego organizowanego przez Alior Bank we współpracy z Huge Thing.vc. 20 start-upów z branży FinTech będzie miało szansę wziąć udział w 4 –miesięcznej akceleracji i zdobyć finansowanie na dalszy rozwój swoich projektów o wartości nawet 250 tys. zł.

 

HugeThing.vc, organizowany wspólnie z Alior Bankiem, to jeden z 10 projektów wybranych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie Scale Up, realizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland. Projekt przewiduje organizację dwóch 4-miesięcznych programów akceleracyjnych, które każdorazowo zakończą się oficjalnym Demo Day, czyli finałowymi prezentacjami zespołów i efektów ich pracy przed przedstawicielami biznesu i inwestorami. Program akceleracyjny realizowany wspólnie przez Alior Bank i HugeThing.vc dedykowany będzie zespołom pracującym nad rozwiązaniami z obszaru fintech, a w szczególności z obszarów takich jak blockchain, biometria, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy.

 

Alior Bank ma już doświadczenie w prowadzeniu wspólnych projektów ze start-upami. Praktyka pokazuje, że współpraca z młodymi firmami z branży FinTech może nam pomóc dostarczać najbardziej innowacyjne produkty i usługi naszym Klientom. Wierzymy, że Udział w ScaleUp pomoże nam znaleźć wiele nowych rozwiązań, które będa mogły być rozwijane w Alior Banku - powiedział Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Bank Innovation Lab.

 

Kto będzie mógł wziąć udział w HugeThing.vc?

 

Zespoły aplikujące do programu będą musiały mieć tzw. MVP czyli minimalną, najprostszą wersję produktu, którą można testować z pierwszymi klientami. Pod uwagę będą brane też sam zespół, zapał do rozwijania projektu, chęć pracy i uczenia się od mentorów zaangażowanych w program. Istotny jest też obszar, w którym projekt się rozwija. Po zakwalifikowaniu się do programu, każdy z zespołów będzie mieć przydzielonego opiekuna, który będzie go wspierać podczas trwania programu i rozliczać zespół z realizacji zakładanych celów - mówi Katarzyna Kołakowska, HugeThing.vc program manager. Każdy z zespołów, który będzie realizować zakładane cele będzie mieć szansę na otrzymania dofinansowania do 250 tysięcy złotych na rozwój projektu oraz jego dopasowanie do potrzeb Alior Bank - dodaje. Program kierowany jest do zespołów z Polski i regionu CEE.

ważne
Informacje na temat programu i akceleratowanych projektów można znaleźć na stronie www.hugething.vc

HugeThing.vc to program preakceleracyjny zainaugurowany w 2012 roku przez SpeedUp Venture Capital Group. Do tej pory w poszczególnych edycjach programu udział wzięło łącznie 31 zespołów, a jego uczestnicy pracowali pod okiem mentorów z takich firm i organizacji, jak m.in.: 500 Startups, Google, Microsoft, Allegro czy Wiseguys. Program otrzymał nagrodę CESAawards 2016 dla najlepszego programu akceleracyjnego w Europie. www.hugething.vc

#Pakiet Kredytowy #Ikonto Biznes

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies