Korzystasz z księgowości na zafirmowani.pl? Windykuj automatycznie i zapłać, gdy odzyskasz pieniądze

18.01.2023 Artykuły i wideo
Oceń 4.67/5 (6)

Niemal każde polskie przedsiębiorstwo w toku swojej działalności choć raz zmagało się z brakiem zapłaty na czas. Nieopłacone przez kontrahentów faktury VAT prowadzą do powstania zatorów płatniczych. Te z kolei mogą generować poważne trudności z utrzymaniem płynności finansowej.

Co można zrobić, aby zapobiec tego typu konsekwencjom? Przede wszystkim – warto skupić się na szybkim odzyskiwaniu należności. Skuteczna windykacja może toczyć się automatycznie i przebiegać w całości online. Taką właśnie możliwość mogą teraz wypróbować przedsiębiorcy korzystający z księgowości na zafirmowani.pl

 

Dlaczego szybkie odzyskiwanie należności jest takie ważne?

 

Ten scenariusz zna prawie każdy przedsiębiorca – nawiązujemy współpracę i wykonujemy usługę lub sprzedajemy towar. Kontakt z kontrahentem przebiega bez zarzutu, aż do momentu... wystawienia faktury.

 

Niestety, opóźnienia w płatnościach w polskiej rzeczywistości gospodarczej są na porządku dziennym.

 

Istnieje ciche przyzwolenie na przeciągnie terminów zapłaty w nieskończoność. Nieuczciwi kontrahenci nie płacą na czas, bo „każdy tak robi”, bo „księgowa jest na urlopie”, bo „mają akurat ciężki okres”. Wymówek jest mnóstwo. Niestety, dla firmy, która nie otrzymała płatności za kilka lub kilkanaście faktur, może to mieć poważne konsekwencje.

 

Jakie? Przede wszystkim – przedsiębiorstwo, którego kontrahenci zwlekają z zapłatą, w końcu odczuje trudności z realizacją własnych zobowiązań, takich jak raty kredytów, leasingów, czy nawet wypłaty dla pracowników. Przeciągające się zatory płatnicze prowadzą wprost do zachwiania płynności finansowej, a stąd już tylko krok do naprawdę poważnych problemów. Należy do nich m.in. utrata wiarygodności w oczach pozostałych klientów i kontrahentów, a także instytucji finansowych. Firma traci wypracowywaną latami renomę, a grono jej klientów i partnerów biznesowych zaczyna się pomniejszać. Zmniejsza się także elastyczność przedsiębiorstwa w podejmowaniu decyzji i kreowaniu wyników finansowych. W najbardziej drastycznym scenariuszu trudności, które rodzą nieopłacone i niewindykowane faktury, mogą doprowadzić nawet do konieczności ogłoszenia upadłości.

 

Dlatego nie warto zwlekać. Po tym, jak tylko dostrzeżemy nieopłaconą fakturę, od razu skontaktujmy się z kontrahentem i spróbujmy wyjaśnić sytuację. Jeśli to nie przyniesie efektu, nie zwlekajmy i rozpocznijmy windykację. Jak? Dzięki systemowi Vindicat.pl, który jest Partnerem Alior Banku, to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

 

Automatyczna windykacja online dla klientów Alior Banku

 

Klienci, którzy korzystają z usług księgowych Alior Banku, mogą odzyskiwać swoje należności wygodnie przez Internet – w drodze automatycznej windykacji online.

 

ważne
Automatyczna windykacja online to nic innego jak szereg uporządkowanych działań polubownych, które prowadzą do odzyskania pieniędzy z nieopłaconych faktur. W jej zakres wchodzi m.in. wysyłka wezwań do zapłaty, monitów, czy dodanie danych kontrahenta na giełdę długów.

 

Automatyczna windykacja przebiega w całości przez Internet. Użytkownicy portalu zafirmowani.pl mogą skorzystać z rozwiązań dostarczanych przez Vindicat.pl – bezpieczną, sprawdzoną i innowacyjną platformę.

 

Automatyczna windykacja online dla klientów Alior Banku. Dlaczego warto?

 

Skorzystanie z automatycznej windykacji online w systemie księgowym Alior Banku przynosi firmie przedsiębiorcy co najmniej dwie ważne korzyści. W praktyce biznesowej nabierają one ogromnego znaczenia. Przede wszystkim:

 

 

Jak Vindicat.pl pomaga klientom Alior Banku odzyskiwać pieniądze z nieopłaconych faktur?

 

 

W ramach windykacji automatycznej, z której mogą skorzystać użytkownicy księgowości na zafirmowani.pl, system Vindicat.pl wykonuje aż 10 powtarzalnych czynności polubownych. Wykonuje je samodzielnie – wystarczy, że przedsiębiorca uruchomi windykację automatyczną bezpośrednio z poziomu panelu do obsługi księgowości. Każda z tych czynności zwiększa szansę na szybkie odzyskanie pieniędzy od nierzetelnych kontrahentów.

 

System Vindicat.pl automatycznie:

 

 

Warto również dodać, że Vindicat.pl korzysta z systemu e-płatności FiberPay. Dzięki niemu windykowany dłużnik otrzymuje po prostu wygenerowany link do płatności. Zapłacić może nawet z poziomu smartfona – nie ma konieczności wypełniania formularzy do przelewu. Zwiększa to szanse na to, że kontrahent faktycznie ureguluje płatność (i zrobi to szybko!).

 

ważne
Dzięki automatycznej windykacji, z której skorzystać mogą klienci Alior Banku, cały proces odzyskiwania należności przebiega samoczynnie. Przedsiębiorca natomiast za wszystkie wykonane działania płaci dopiero po ostatecznym odzyskaniu pieniędzy.

 

W praktyce oznacza to, że aż do tego momentu, windykacja automatyczna składająca się z 10 praktycznych kroków, jest dla wierzyciela darmowa.

 

Kto może skorzystać z windykacji online w systemie księgowości na zafirmowani.pl?

 

Z automatycznej windykacji online przy pomocy systemu Vindicat.pl może skorzystać każda firma, która korzysta z usług księgowych na zafirmowani.pl. Wielkość przedsiębiorstwa, branża, czy staż prowadzonej działalności, nie mają znaczenia. Jeśli więc Twoja firma nie korzysta jeszcze z księgowości na zafirmowani.pl – to dodatkowy argument przemawiający za tym, aby zacząć! Korzystanie z aplikacji księgowej, a tym samym automatycznej windykacji, można rozpocząć w dowolnym momencie.

 

W ramach automatycznej windykacji online można odzyskiwać należności wynikające z:

 

 

3 proste kroki do skutecznej windykacji online w aplikacji księgowej na zafirmowani.pl

 

Windykacja automatyczna w systemie księgowości na zafirmowani.pl jest prosta, intuicyjna i nie zajmie Tobie dużo czasu.

 

Wystarczy:

 

1. W module „Przychody” wyszukać w aplikacji księgowej dokument (np. nieopłaconą fakturę VAT), który chcemy windykować.

 

 

 

 

2. Przy przeterminowanej fakturze kliknąć przycisk „wybierz działanie”. Następnie z listy rozwijanej należy wybrać opcję „windykuj z Vindicat”.

 

 

 

 

 

3. W kolejnym oknie, wystarczy wyrazić zgodę na przekazanie danych oraz kliknąć przycisk „odzyskaj należność”.

 

 

I już – faktura zostaje przekazana do automatycznej windykacji!

 

Przykład: Przedsiębiorca, klient Alior Banku, który korzysta z usług księgowych oferowanych przez Bank, ma do odzyskania kilkanaście należności od różnych kontrahentów. Wszystkie one wynikają z wystawionych faktur VAT za wykonane usługi. Przedsiębiorca nie ma czasu, aby samodzielnie prowadzić windykację, a jednocześnie nie ma zaufania do specjalistycznych firm. Nie chciałby również inwestować zbyt dużo w działania windykacyjne. Dzięki możliwości automatycznej windykacji bezpośrednio z poziomu aplikacji księgowej Alior Banku może odzyskiwać pieniądze bez angażowania dużej ilości swojego czasu i pieniędzy. Jedyne, co musi zrobić, to przekazać należności do odzyskania, klikając odpowiedni przycisk w aplikacji księgowej Alior Banku. I już  – windykacja będzie toczyć się automatycznie, bez wnoszenia jakichkolwiek opłat startowych. Po odzyskaniu pieniędzy opłata z tytułu jednej odzyskanej faktury będzie wynosiła jedynie 6% windykowanej należności. Co ważne, przedsiębiorca ureguluje ją dopiero po zakończeniu windykacji!

 

Czas nie jest sprzymierzeńcem wierzyciela – szybkie rozpoczęcie windykacji to najskuteczniejsze rozwiązanie

 

Windykacja do niedawna mogła wydawać się przedsiębiorcom skomplikowanym i długotrwałym procesem. Na szczęście – windykacja online odmieniła ten stan rzeczy. To propozycja dla wszystkich firm, które chcą oszczędzać czas i nie martwić się o to, czy w budżecie wystarczy środków na pokrycie kosztów odzyskiwania należności. Koszty te można uregulować dopiero po tym, jak dłużnik zapłaci, a cały proces windykacji – toczy się samoczynnie.

 

Kluczem do sukcesu jest jednak czas. Czym mniej czasu minie od upływu terminu płatności do rozpoczęcia windykacji – tym lepiej. Szybkie działania skutecznie minimalizują szanse na powstanie zatorów płatniczych. Nie ma więc sensu zwlekać i oczekiwać, że dłużnik „w końcu sam zapłaci” – takie podejście naraża firmę na poważne straty. Tym bardziej, że w aplikacji księgowej na zafirmowani.pl, dzięki możliwości windykacji razem z Vindicat.pl, to prostsze niż kiedykolwiek. Już teraz przekonaj się, jak wygodna jest automatyczna windykacja online!

 

 

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies