Terminal płatniczy za 0 zł przez rok

17.02.2020 Prowadzenie działalności
Ekspert
Cezary Dziugieł manager ds. rozwoju biznesu
firma: Polskie e-płatności
Napisz do eksperta

Napisz do eksperta
Cezary Dziugieł

Określ temat i opisz czego chcesz dowiedzieć się od eksperta.
Odpowiedź zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

 
 

Z roku na rok liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce rośnie. Społeczeństwo coraz chętniej i częściej korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań mobilnych, zmierzając w kierunku cyfryzacji wielu aspektów życia. Bezgotówkowe formy płatności cieszą się coraz większą popularnością – w opozycji do tradycyjnych metod zapłaty. Wygoda, oszczędność czasu i bezpieczeństwo to tylko niektóre z zalet płatności kartowych.

Program „Polska Bezgotówkowa” – szansa, którą warto wykorzystać

 

Pomimo niewątpliwej zmiany nastawienia konsumentów wobec innych niż gotówka metod płatności, z których coraz częściej korzysta nasze społeczeństwo, terminal płatniczy w placówce handlowo-usługowej nie jest standardem. Przyczyną takiego stanu może być utożsamianie obsługi płatności kartowych z wysokimi kosztami, wynikającymi z dzierżawy urządzenia i prowizji nieadekwatnej do osiąganego obrotu. W rzeczywistości, instalacja terminala płatniczego jest równoznaczna z osiągnięciem efektywności kosztowej. Na przestrzeni lat bowiem, koszt obsługi płatności kartowych w widoczny sposób uległ zmniejszeniu. W tej sytuacji, rezygnując z terminala płatniczego, można bardzo łatwo zamknąć sobie drogę do osiągnięcia sukcesu w prowadzonym biznesie. Przyjmowanie zapłaty jedynie gotówką daje przedsiębiorcy złudne przekonanie oszczędzania. Wysokość ponoszonych opłat z tytułu codziennego transportu i zabezpieczenia gotówki, koszty wpłat bankowych, ryzyko błędnego przeliczenia utargu i możliwości kradzieży przez personel czy osoby postronne - cena obrotu gotówkowego może być naprawdę wysoka.

 

Świat płatności bezgotówkowych inaczej widziany jest oczami płacącego, inaczej zaś postrzegany przez osobę zarządzającą firmą. Konsumentów do płatności kartą zachęcają chociażby banki, prezentując wachlarz korzyści – od wygody i bezpieczeństwa po gratyfikację w postaci zwolnienia z niektórych comiesięcznych opłat bankowych. W wielu lokalizacjach płatności bezgotówkowe nie są jednak akceptowane. Umożliwienie płatności kartą znacznie zwiększa potencjał przedsiębiorstwa – nie tylko pod względem użyteczności dla konsumenta. Przynosi wymierne korzyści, generuje większy zysk, ma wpływ na zwiększenie liczby klientów, wolumenu transakcji, atrakcyjności prowadzonego biznesu.

 

Jeśli jednak płatności kartowe nadal wzbudzają wątpliwości lub wydają się być nieopłacalnym krokiem, program „Polska Bezgotówkowa” to doskonała okazja do podjęcia decyzji o rozpoczęciu przyjmowania płatności za towary i usługi za pomocą kart płatniczych bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Dzięki przystąpieniu do programu „Polska Bezgotówkowa” przedsiębiorca zyskuje zupełnie bezpłatnie m.in.:

  • instalację i użytkowanie terminala płatniczego przez 12 miesięcy,
  • bezpłatne procesowanie transakcji do 100 tys. złotych rocznie,
  • możliwość zwiększenia liczby terminali w ramach programu do 3 urządzeń,
  • serwis urządzeń w ciągu 2 dni roboczych,
  • obsługę reklamacji zgłaszanych przez przedsiębiorców.

Założeniem programu „Polska Bezgotówkowa”, kierowanego do mikro i małych przedsiębiorców, jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych poprzez zwiększenie ich dostępności na terenie całego kraju. Program ma na celu zachęcić przedsiębiorców do instalacji i obsługi terminala płatniczego, jak również przekonać pozostałą część społeczeństwa do sięgnięcia podczas zakupów po kartę zamiast gotówki. 

ważne
Agenci rozliczeniowi, którzy przystąpili do programu, będą oferować zupełnie bezpłatne realizowanie transakcji kartowych przez 12 miesięcy przedsiębiorcom, którzy zakwalifikują się do programu. 

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z obsługą płatności bezgotówkowych, już teraz zapisz się do programu „Polska Bezgotówkowa”. Wypełnij krótki formularz, a specjalista przedstawi Ci szczegóły zakwalifikowania się do programu.

Przejdź do formularza

#Terminal Płatniczy

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies