Samolot czy rollercoaster?

22.06.2018 Prowadzenie działalności
Ekspert
Michał Warzocha dyrektor działu klienta kluczowego w departamencie sprzedaży bankowej oraz klientów kluczowych
firma:

Napisz do eksperta
Michał Warzocha

Określ temat i opisz czego chcesz dowiedzieć się od eksperta.
Odpowiedź zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

 
 

Potrzeby inwestycyjne przedsiębiorców bywają bardzo różne. Według danych Związku Polskiego Leasingu w pierwszym kwartale 2018 roku polska branża leasingowa sfinansowała maszyny i urządzenia (razem z IT) o łącznej wartości 4,6 mld zł, przy 18,7 proc. dynamice (r/r) tego segmentu.Sektor leasingowy odnotował znaczące wzrosty w zakresie finansowania sprzętu budowalnego (72 proc. dynamika na koniec I kw. br. r/r) czy maszyn rolniczych (26,9 proc. wzrost na koniec I kw. br. r/r). Od stycznia do końca marca 2018 r. polscy leasingodawcy podpisali także nowe kontrakty, finansując przedmioty jak m.in.: ciągniki siodłowe, naczepy/przyczepy, pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 tony, autobusy, samoloty, statki czy środki transportu kolejowego, łącznej wartości 5 mld zł.

 

ważne
Wyleasingować można prawie wszystko, co ma zastosowanie w biznesie – także wyposażenie biura czy specjalistyczne oprogramowanie.

Pamiętać należy jednak, że im bardziej nietypowa transakcja, tym może być trudniej pozyskać finansowanie. Przy takich „zadaniach specjalnych” pomocni mogą się z pewnością okazać eksperci z Alior Leasing. Udzielone przez nich finansowanie w 2017 roku przekroczyło 1,7 mld zł.

 

Obok wystandaryzowanego produktu finansowania nowych i używanych pojazdów przedsiębiorcy mogą w Alior Leasing liczyć na wsparcie w finansowaniu znacznie szerszego spektrum inwestycji, niejednokrotnie wymagających kompleksowej oceny złożonego procesu inwestycyjnego oraz zbudowania indywidualnej struktury finansowania w formie leasingu lub pożyczki. Pomoc w tym zakresie zapewnia dedykowana komórka spółki w Departamencie Klientów Kluczowych, która w ramach swoich kompetencji ma możliwość procesowania transakcji w dwóch ścieżkach decyzyjnych:

 

  1. Procedura standardowej oceny inwestycji, w ramach decyzji leasingowej Alior Leasing i finansowanie środków trwałych, takich jak: linie produkcyjne, centra obróbcze, nowoczesny sprzęt medyczny, liczne projekty z wykorzystaniem programów dotacyjnych z Unii Europejskiej.
  2. Procedura z oceną ryzyka transakcji w Alior Banku, która skutkuje decyzją o przyznaniu finansowania w formie leasingu, realizowanego przez Alior Leasing. Korzysta się tu z szerokich doświadczeń banku w zakresie oceny i realizacji skomplikowanych projektów inwestycyjnych oraz wiedzy branżowej.

     

Przykłady zrealizowanych inwestycji:

               

Jak widać, możliwości jest wiele. Planując rozwój swojego przedsiębiorstwa i przeprowadzenie w nim kluczowych inwestycji, warto pamiętać o korzyściach płynących z wyboru leasingu, takich jak:

 

#Alior Leasing

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies