Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz inwestować?

25.06.2019 Prowadzenie działalności

Aby zwiększyć swoje szanse na zyski, przed rozpoczęciem inwestowania, każdy powinien odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań: Jaką mam wiedzę na temat poszczególnych instrumentów oraz ryzyk związanych z inwestowaniem? Na jak długo chcę zainwestować moje środki oraz jaką kwotę jestem w stanie przeznaczyć na inwestycje? Ile czasu mogę poświęcić na śledzenie sytuacji na rynku, w związku z tym czy chcę inwestować samodzielnie czy z pomocą ekspertów?

Poszczególne instrumenty – akcje, obligacje, fundusze, certyfikaty inwestycyjne, pary walutowe różnią się między sobą pod względem ryzyka utraty zainwestowanych w nie środków. Przed rozpoczęciem inwestycji warto przemyśleć, które instrumenty najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Pomocą w takiej sytuacji jest kwestionariusz inwestycyjny – dokument, dzięki któremu Biuro Maklerskie Alior Bank S.A. ocenia, które instrumenty i usługi są dla klientów odpowiednie, dodatkowo określając jaki profil inwestycyjny posiada inwestor (Przezorny, Rozważny, Ostrożny, Aktywny, Dynamiczny). Kwestionariusz zawiera pytania dotyczące wiedzy, doświadczenia, celów i potrzeb inwestycyjnych oraz sytuacji finansowej klienta. Przy określaniu profilu klienta brane są też pod uwagę odpowiedzi na pytania dotyczące gotowości poniesienia ewentualnych strat (apetyt na ryzyko) oraz planowanego czasu na który środki mają zostać zainwestowane (horyzont inwestycji).

 

Przy wyborze odpowiedniego produktu z szerokiej oferty Biura Maklerskiego Alior Bank S.A. (rachunek brokerski, rachunek Alior Trader służący do inwestycji na rynku Forex, fundusze inwestycyjne oraz doradztwo inwestycyjne) warto zastanowić się również czy chcę inwestować samodzielnie, czy ze wsparciem ekspertów.

 

Jeśli zamierzamy inwestować samodzielnie, warto skorzystać z  dostępnych w ofercie Biura Maklerskiego gotowych materiałów analitycznych, które pomogą nam w wyborze odpowiednich rozwiązań. Są one publikowane w cyklach dziennych, tygodniowych oraz miesięcznych. W zależności od preferencji inwestorzy mogą otrzymywać wszystkie bądź wybrane opracowania drogą mailową, śledzić je bezpośrednio na portalu inwestycyjnym jak również na koncie BM Alior Banku na portalu Twitter.

 

Jeśli wolimy inwestować ze wsparciem ekspertów naprzeciw wychodzi usługa doradztwa inwestycyjnego.

 

W ramach usługi doradztwa inwestycyjnego klient co miesiąc otrzymuje rekomendowany skład portfela inwestycyjnego. Na jego podstawie samodzielnie podejmuje decyzje inwestycyjne, czyli co kupić lub sprzedać oraz w jakich proporcjach. Nie musi zatem tracić czasu na czasochłonną analizę sytuacji rynkowej, jednocześnie nie traci kontroli nad swoim inwestycjami, bo w każdej chwili ma dostęp do każdej pozycji swojego rachunku.

 

Poznaj ofertę Biura Maklerskiego Alior Banku i wybierz produkt odpowiedni dla siebie!

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies