Jak zapewnić firmie dostęp do waluty

13.09.2021 Artykuły i wideo
Oceń 4.00/5 (1)

Wielu przedsiębiorców przy planowaniu oraz rozwoju własnego biznesu musi odpowiedzieć na wiele ważnych pytań. Wśród nich m.in.:

 

 

Prawidłowa odpowiedź na każde z tych pytań jest kluczowa dla długofalowego rozwoju oraz sukcesu firmy. W dzisiejszym artykule pomożemy odpowiedzieć na pytanie – jak zapewnić dostęp do wymiany walutowej?

 

Stacjonarne kantory walutowe

 

Sposobów na zapewnienie firmie dostępu do wymiany walutowej w dzisiejszych czasach jest sporo. Możemy tu wymienić bardzo klasyczny sposób, tj. stacjonarne kantory walutowe. Wielu przedsiębiorców właśnie tam kieruje swoje kroki, gdy pojawia się potrzeba walutowa. Jest to wygodny sposób na wyminę walutową, gdy punkt kantorowy znajduje się blisko firmy oraz nie musimy często wymieniać środków, a jednocześnie wymieniane kwoty nie są wielkie.

 

Problem pojawia się, gdy firma się rozwija. Pojawiają się częste przelewy walutowe, a kwoty są coraz wyższe. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na internetowe kantory lub bankowe platformy wymiany walut.  

 

Internetowe kantory walutowe

 

Internetowe kantory walutowe są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wymiana walutowa odbywa się w pełni online. Odpada konieczność posiadania gotówki oraz dojazdu do punktu stacjonarnego. Wystarczy przelać środki na wskazane konto, następnie zalogować się do serwisu i dokonać wymiany walutowej. Aby móc zarządzać wymienionymi środkami konieczne jest wykonanie przelewu zwrotnego na rachunek firmy.  

 

Sprawdź bankowy Kantor Walutowy Alior Banku>>

 

Bankowe platformy walutowe

 

Alternatywą dla internetowych kantorów są bankowe platformy walutowe. Większość tego typu narzędzi wymiany walut jest zaszyte w firmowej bankowości internetowej, jak np. usługa Autodealing Alior Banku. Takie rozwiązanie jest:

 

 

 

Wybór rozwiązania

 

Przy wyborze najlepszego dla siebie rozwiązania, każdy przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na:

 

 

Zanim zdecydujemy się na konkretny serwis warto również porównać koszty towarzyszące, tj. koszty przelewów, występowanie dodatkowej prowizji przy wymianie walut czy opłat za wpłaty/wypłaty gotówki. Dodatkowe koszty mogą znacząco podrożyć transakcję wymiany walut a tym samym narazić przedsiębiorcę na wymierne straty.

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies