Dotacje Unijne dla Polski wschodniej

20.06.2016 Finansowanie działalności
Ekspert
Aleksander Luchowski prezes zarządu
firma: EBDF.pl
Napisz do eksperta

Napisz do eksperta
Aleksander Luchowski

Określ temat i opisz czego chcesz dowiedzieć się od eksperta.
Odpowiedź zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

 
 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 1.1.2. „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

 

Polska wschodnia – teraz My!

 

Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020. Od 22 czerwca 2016 do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, będą mogli ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności biznesowej. Będą mogli starać się także o dofinansowanie etapu pierwszej sprzedaży innowacyjnych produktów lub usług. Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł.

Ważne: to jedyny taki konkurs w roku 2016 dla podmiotów rozpoczynających działalność.

Dla kogo?

 

Program skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw w formie spółki kapitałowej, które utworzyły produkt lub usługę w oparciu o opracowany i zweryfikowany rynkowo model biznesowy oraz otrzymały pozytywną rekomendację animatora Platformy startowej. Miejsce realizacji projektu musi znajdować się na terytorium co najmniej jednego województwa makroregionu Polski Wschodniej.

 

Ile?

 

Minimalna wartość projektu i wydatków kwalifikowalnych wynosi 50 tys. zł, maksymalnie można uzyskać 800 tys. zł. Poziom dofinansowania: do 85% wydatków kwalifikowalnych.

Co to są wydatki kwalifikowane?  Są to koszty, które zostały poniesione przez przedsiębiorców w trakcie realizacji projektu. Takie jak np.: zakupione materiały, usługi, produkty czy wynagrodzenie.

Niespotykane dotąd fundusze

 

Konkurs o budżecie 20 mln euro jest pilotażowy i ma za zadanie wesprzeć młodych przedsiębiorców. Jest to pierwsze przedsięwzięcie w  naszym kraju o takim zakresie i na taką skalę. Ministerstwo Rozwoju podkreśliło, że ogłoszony konkurs dotyczy drugiego etapu wsparcia startupów, które mają "gotowy do wejścia na rynek produkt".

 

A co z resztą kraju?

 

Młodzi ludzie z całej Polski, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes, wciąż mogą zgłaszać się do jednej z trzech Platform startowych: Hub of Talents - Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, TechnoparkBiznesHub - Kieleckiego Parku Technologicznego oraz do Connect - Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

#Ikonto Biznes #Start Up #Dotacje Unijne

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies