10 pomysłów na biznes w internecie

23.01.2023 Zakładanie działalności
Oceń 5.00/5 (3)

Rozwój własnego biznesu nie musi wiązać się z szukaniem siedziby firmy czy zatrudnianiem pracowników. Obecnie dobrze prosperującą działalność zarobkową można prowadzić bez wychodzenia z domu. Internet daje szereg możliwości przedsiębiorczym osobom, które chcą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi i jednocześnie na tym zarabiać. Dziś poznamy przynajmniej 10 pomysłów na biznes, który można prowadzić i rozwijać przez internet.

10 pomysłów na działalność internetową

 1. Influence marketing - to jeden z bardziej chwytliwych pomysłów na prowadzenie biznesu w sieci, ponieważ nie wymaga zakładania sklepu online. Wystarczy stworzyć markę własną, czyli wykreować taki wizerunek swojej osoby, z którym inni będą chcieli się utożsamiać. Aby zarabiać, influencerzy nawiązują współpracę z markami, które docierają w ten sposób do użytkowników korzystających na co dzień z popularnych mediów społecznościowych.
   
 2. Kursy językowe/twórczego pisania/prowadzenia spotkań biznesowych/śpiewu lub innego hobby - dlaczego nie podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi? Szczególnie, jeśli czujemy się naprawdę mocni w jakiejś dziedzinie. Z pewnością znajdą się osoby, które za odpowiednią kwotę zechcą nauczyć się od Ciebie, jak tworzyć ciekawe teksty, rozmawiać z klientami lub pielęgnować rośliny doniczkowe.
   
 3. Udzielanie korepetycji - to inna odsłona dzielenia się swoją pasją przez internet. Nauczanie online cieszy się obecnie popularnością ze względu na większą otwartość uczniów oraz studentów na zasoby sieci. Załóż swoją platformę e-learningową lub rozreklamuj usługę na swoim blogu.
   
 4. Pisanie e-booków/tworzenie podcastów/prowadzenie kanału tematycznego - jeśli stronisz od kontaktu z innymi, swoją wiedzę na temat danej dziedziny możesz przelać na elektroniczny papier lub utrwalić na nagraniu audio/wideo, a następnie wydać w formie online. Wystarczy założyć bloga lub dzielić się swoją twórczością za pośrednictwem mediów społecznościowych.
   
 5. Coaching - lubisz doradzać innym, masz wykształcenie psychologiczne lub doświadczenie w prowadzeniu kursów rozwojowych? To pomysł na biznes, który może spotkać się ze sporym zainteresowaniem. Zadbaj przy tym o estetyczną platformę (np. załóż bloga) oraz atrakcyjność materiałów edukacyjnych.
   
 6. Sprzedaż produktów za pośrednictwem aukcji internetowych - jednym z najczęściej wybieranych sposobów na prowadzenie biznesu w sieci jest sprzedaż produktów za pośrednictwem stron, które umożliwiają wygodne wystawianie towaru, kontaktowanie się z klientem, prowadzenie płatności czy organizację przesyłek.
   
 7. Własny sklep internetowy - marzy Ci się większa niezależność? Załóż spersonalizowany sklep internetowy, w którym będziesz tworzyć ofertę bez pośredników. Znajdź odpowiednią platformę e-commerce, która gwarantuje elastyczność w prowadzeniu sprzedaży. Zastanów się również nad profilem działalności.
   
 8. Sprzedaż zdjęć/rękodzieła/odzieży - tworzysz własne rzeczy? Zamiast ukrywać je w garażu, podziel się nimi! Wielu początkujących przedsiębiorców zaczyna od kilku przedmiotów, a kończy na świetnie prosperującej firmie z własną, rozpoznawalną marką. Jeśli masz oko do świetnych ujęć, sprzedawaj fotografie jako plakaty, a jeśli świetnie manewrujesz maszyną do szycia, zacznij oferować oryginalne ubrania.
   
 9. Projektowanie grafik/profesjonalna obróbka zdjęć - dobrze odnajdujesz się w świecie programów graficznych, a przeróbki Twoich zdjęć są już znane wśród znajomych? Czas wypłynąć na szerokie wody z własnym biznesem. Istnieje mnóstwo firm, które chcą zaprezentować się swoim klientom z jak najlepszej strony, także tej wizualnej. Wykorzystaj to zapotrzebowanie, proponując swoje usługi.
   
 10.  Usługi informatyczne - znasz się nieco na komputerach, masz sporo czasu wolnego, a do tego lubisz pomagać innym? Możesz świadczyć usługi internetowe online. Obecnie wystarczy dostęp do kilku sprytnych narzędzi, żeby serwis prowadzić bez wychodzenia z domu.

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies