Alior Bank udostępnił firmom możliwość podpisywania umów o zarządzanie PPK

14.10.2020 Prowadzenie działalności

Klienci biznesowi mogą podpisywać w oddziałach Alior Banku umowy o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym z funduszem TFI PZU - PPK inPZU SFIO. Jest to możliwe dzięki strategicznemu partnerstwu w ramach Grupy PZU.

Utworzenie PPK jest  obowiązkowe dla pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej jedną osobę podlegającą obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Alior Bank umożliwia przedsiębiorcom zawarcie umów o zarządzanie PPK w swoich oddziałach, obsługujących klientów biznesowych. TFI PZU jest jednym z liderów na rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych w Polsce. Dzięki oferowanym rozwiązaniom w zakresie prowadzenia PPK klienci banku otrzymają pomoc nie tylko przy wprowadzaniu, ale i bieżącej obsłudze PPK. Do tej pory umowy z funduszem zarządzanym przez TFI PZU podpisało ponad 10,5 tys. pracodawców. Dodatkowo TFI PZU zapewnia szkolenia e-learningowe, wsparcie eksperta oraz łatwy i prosty sposób kontrolowania wpłat za pomocą nowoczesnego i przyjaznego serwisu online.

 

W Alior Banku chcemy być blisko naszych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko najwyższy poziom usług finansowych, ale także ułatwiamy prowadzenie działalności gospodarczej. Stąd nasze partnerstwo z TFI PZU. Dzięki dużej liczbie oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski, firmy z sektora MŚP zyskają łatwy dostęp do bankierów, specjalizujących się we wdrożeniach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Co ważne, nasi klienci mogą autoryzować umowę podpisem standardowym, podpisem kwalifikowanym lub SMS-em – mówi  Iwona Duda, wiceprezes zarządu, kierująca pracami zarządu Alior Banku. 

 

 

Oszczędzanie w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych ma na celu zapewnienie pracownikom firmy dodatkowego wsparcia po zakończeniu aktywności zawodowej. Program działa od połowy zeszłego roku. Pierwszy etap objął duże firmy, zatrudniające co najmniej 250 pracowników. Kolejny, przesunięty ze względu na pandemię, dotyczy średniej wielkości firm. Do 27 października br. blisko 80 tys. przedsiębiorstw, zatrudniających od 50 do 249 osób musi podpisać umowę o zarządzanie PPK z wybraną instytucją finansową. Równocześnie taki sam proces objął już firmy zatrudniające co najmniej 20 pracowników.

 

TFI PZU, pomimo kryzysu konsekwentnie realizuje strategię inwestycyjną przyjętą przez fundusz PPK inPZU SFIO zarządzający Pracowniczym Planem Kapitałowym oferowanym przez TFI PZU. TFI PZU jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 21 mld zł. W rankingu Gazety Prawnej TFI PZU SA zyskało status lidera rynku PPK - to dzięki kompetencjom specjalistów Towarzystwa – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes zarządu TFI PZU.

 

 

Chcesz uzyskać dostęp do tego materiału?

Zarejestruj lub zaloguj się na portalu zafirmowani.pl i dołącz do społeczności firm!
Będziesz mógł promować swoją firmę i otrzymasz bezpłatny dostęp do:

Aplikacji księgowej online

Kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów video

Bazy edytowalnych dokumentów niezbędnych w firmie

Specjalnych ofert i rabatów

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i funkcjonalności naszego portalu Zafirmowani.pl?

Załóż rachunek w Alior Banku i korzystaj ze wszystkich możliwości portalu!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies